دانلود پروژه پاورپوینت معماری با موضوع : معماری ژنتیک

معماری ژنتیک چیست ؟

پیدایشی، تکوینی، وابسته به پیدایش با اصل هر چیز است و مربوط به تولید وراثت در روانشناسی به معنای ژنی است. وابسته به زیست شناسی و تقلید از زیست بوم و محیط زیست است. ساختمان‌هایی که دیوارها و سقف‌ ها با استخوان و پوست خودشان رشد می‌کنند و گرمای درون رگ‌ ها اکسیژن لازم را برای تنفس فراهم ‌می‌آورد. آلبرتو ت. استئوز بنیان‌گذاری شده در سال ۲۰۰۰، معماری ژنتیک برنامه‌ی منحصر به فرد درباره‌ی معماری زیست‌ محیطی ,محیط‌ زیستی بر پایه‌ی زیست‌ سنجی، تصور و تجسم‌ های دیجیتالی و فنآوری‌ های نوین ماشین‌ آلات تمرکز دارد.
فراتر از کاربرد رایانه‌ ها به عنوان جایگزینی برای تولیدات معماری به روش سنتی، تمام پروژه‌های معماری ژنتیکی به صورت دیجیتالی، نشات گرفته شده از علوم زیست‌ شناسی و سایر منابع طبیعی است که به صورت ماکت‌ های ساختمانی و عناصر معماری تعریف شده است و ‌بدون دخالت انسان، به طور مستقیم توسط نرم‌افزارهایی به چاپگرهای سه‌ بعدی یا ماشین‌ های برنامه کامپیوتری طراحی سه‌ بعدی  (CAD) متصل هستند که پس از اتمام طراحی، خروجی به نرم افزار تولید (CAM) ارسال می گردد.

ویژگی‌ های معماری ژنتیکی

تکامل‌ پذیری به طور تحت‌ اللفظی به معنای توانایی تکامل یافتن است. در اصطلاح ژنتیک، تکامل‌ پذیری توانایی سامانه‌ی ژنتیکی است که انواع انطباق‌ های سازگار و بالقوه را تولید و حفظ می‌کند.جنبه‌های معماری ژنتیکی وجود دارد که به تکامل‌ پذیری سامانه‌ای مستقل، هماهنگ، بی‌ثبات، و چندگرایی منتهی شده است. ساختمان‌ های ژنتیک دارای قابلیت‌ های خود ارزیاب، خود ترمیمی و خود اصلاحی هستند در نتیجه نیاز آن‌ها برای تعمیر و نگهداری توسط منابع بیرونی به حداقل رسیده است. ریخت و فرم آن‌ها قابل تغییر و تحول و پردازش است. این نوع ساختمان‌ ها حتی قادر خواهند بود که جوابگوی نیازهای ساکنانشان باشند از طریق حس کردن حالات و خلق و خوی یا سلامت فیزیکی ساکنان آگاه شوند و به نحوی مستقل برای این اصلاح عمل خواهند کرد.

کاربرد ژنتیک در معماری

آن‌چه در معماری معاصر مطرح است مفهوم جهانی و بین‌ المللی شدن است، آداب و رسوم مکانی، سایت موضعی و شرایط آب و هوایی بومی و محلی است. اما هرگز درباره‌ی مفاهیم خارج ذهن خودمان نیاندیشیده‌ایم ولی ریاضیدانان به این نحو عمل کرده‌اند : جهان‌ های متعدد، عصر پسا‌ انسان، مغز جهانی است موضوع این است که چگونه معماری به این سه نوع پارادایم پاسخ خواهد داد.
در نتیجه‌ی نهایی به طور بالقوه زمین به عنوان سامانه‌ای محاسباتی و خودآگاه عمل خواهد کرد که در آن تمامی اجزا،‌ ساکنان و سامانه‌های به صورت هوشمند عمل خواهند کرد و معماران معماری ژنتیکی قصد تقلید یا کپی کردن از زیست‌شناسی را ندارند. ترجیحا آن‌ها به دنبال این هستند که از فضا حداکثر بهره را به نفع اهداف طراحی توسط ادغام هوش مصنوعی و فرایندهای بیولوژیکی ببرند. در این معماری سیاره‌ی زمین به صورت سامانه‌ی رایانه‌ای عظیمی تصور می‌شود که به طور تحت‌الفظی مغز جهانی نامیده شده است.

دانلود پاورپوینت معماری ژنتیک

این پروژه در 100 اسلاید به بررسی و تشریح :
معماری ژنتیک
تاریخچه شکل گیری
دیدگاه ها و نظرات صاحب نظران این سبک از معماری
نحوه الهام از علوم زیستی و بخصوص ژنتیک در طراحی معماری
رابطه آن با طراحی دیجیتال 
طراحی با نرم افزارهایی مانند راینو
پرداخته و نمونه هایی از کارهای صورت گرفته در این زمینه نیز ارائه شده است.
جهت دانلود فایل پاورپوینت از لینک زیر استفاده کنید :

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

 1. zahra گفت:

  من پول واریز کردم چرا نمیشه دانلود کنم

  • sasar1 گفت:

   سلام دوست عزیز.بعد از واریز شما وارد صفحه رسید پرداخت میشید که زیر اون مشخصات کالا( فایل) و لینک دانلود فایل به رنگ نارنجی قرار داده شده که با کلیک روی لینک فایل دانلود خواهد شد.احتمالا شما متوجه لینک نشدید.فایل به ایمیل شما ارسال میشه.در صورت عدم ارسال لطفا به آیدی @s30000 در تلگرام پیغام بدید تا از طریق تلگرام فایل ارسال شود.ممنون

  • sasar1 گفت:

   فایل به ایمیل شما ارسال گردید.با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *