دانلود پروژه پاورپوینت معماری با موضوع :معماری ژاپن

معماری ژاپنی

معماری ژاپن در ابتدا همانند معماری چین از گودال و ساختمان های ساده با بام کاه گلی آغاز می شود.
در معماری این سرزمین وجود جنگل و بارش باران دو عامل اساسی و تاثیر گذار هستند و کاربرد چوب به عنوان مصالح اصلی و ایجاد سقف شیب دار در مقابل باران های سیل آسای آن سرزمین، حائز اهمیت است.معماری ژاپن که همانند سایر هنر ها مثل نقاشی و پیکر تراشی از مدل چینی پیروی کرده، پیوند عمیقی با طبیعت برقرار کرده است. به طوری که تقریبأ تمام مواد ساختمانی ریشه در طبیعت دارد. برای مثال از چوب درختان برای ساخت کاغذ درهای کشویی، دیوارهای خراطی شده، کف پوش و … و همچنین از سنگ در پی و پایه ستون های چوبی، استفاده می شد.
این معماری شامل انواع معابد، قصرها، مقابر و منازل شخصی است.
کاخ ها در ژاپن معمولأ شامل یک ساختمان اصلی و چند ساختمان فرعی است و راهروهایی سر پوشیده این ساختمان ها را، که برای واحد های متفاوت خانواده گسترده شده اند، به یکدیگر می پیوندند.برای غذا خوردن و خوابیدن و نشستن، اتاق های متعدد به کار نمی رود و هر اتاق برای هر کار مناسب شمرده می شود.
دیوار اتاق ها قابل حرکتند. حتی دیوارهای خارجی را می توان از جا کند.
پنجره ها نوعی تجمل به شمار می روند و با پرده های کرکره مانند پوشانده می شود.
در بناهای ژاپن، گویی معماری از مناطق استوایی برخواسته و به جزایر ژاپن آمده است.
قلعه ژاپنی کاملأ متأثر از معماری بومی و سنتی ژاپن است.
دژ سفید از نمونه این بناها است که به صورت پنج طبقه با نمایی سفید رنگ اندود گشته است و در پی سازی آن عمده ترین مصالح به کار گرفته شده، سنگ است.

دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

این پروژه در 40 اسلاید به معرفی و بررسی معماری ژاپن پرداخته ونگاهی به موضوعاتی همچون : معابد شینتوییسم،خانه ژاپنی،اصول فضاسازی ژاپنی، مدولار در معماری ژاپنی و در نهایت با بررسی معماری معابد و کاخ ها و معرفی نمونه هایی از آثار  به پایان می رسد.
جهت دانلود فایل پاورپوینت از لینک زیر استفاده کنید :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *