دانلود پروژه پاورپوینت معماری با موضوع : معماری ارگانیک

مفهوم معماری ارگانیک

معماری ارگانیک ترکیب ساختمان با طبیعت و نه تحمیل ساختمان بر طبیعت است.مشخصه ی مربوط به اشکال و فرم های دارای خطوط کناره ی نمای نامنظم، که به نظر می رسد به خطوط کناره ی نمای گیاهان یاحیوانات زنده شباهت دارند باشد. مفهوم سبک “‌ ارگانیک ” نیز همانند بسیاری از دیگر مفاهیم به کار گرفته شده در معماری ، از رشته های دیگر وام گرفته شده،وزمانی که برای معماری و ساختمان به کار می رود، تعیین حدود آن مشکل است . این مفهوم ، روابط هماهنگ بین کل و جزء را در خود جای می دهد.اما همچنین با فرایندهایی طبیعی همچون تولد و رشد و مرگ ارتباط دارد .
این نوع معماری کم وبیش همان اجتماع ارگانیک است و همان طورکه یک اجتماع ارگانیک بایداز قبول آنچه که از خارج به زندگی تحمیل می شود وبا طبیعت وخصوصیات نوع انسان مغایراست، سرباز زند،یک معماری ارگانیک هم نمی تواند مقهوروتسلیم قوانین زیبایی شناسی یا ذوق ساده یک فرد باشد.معماری ارگانیک باید بهر انسان آنچنان مکان مناسبی برای کار و زندگی تقدیم کند که او بتواند از بودن در آن خود را خوشحال و مفید احساس کند.
فلسفه ی طراحی معمارانه مربوط به اوایل قرن بیستم که بیان می دارد یک بنا باید ساختار و پلانی داشته باشد که نیازهای کارکردی آن با محیط طبیعی اش همساز باشد و فرم یک وضوح عقلانی و کلیتی یکپارچه به خود بگیرد. شکل ها یا فرم ها درچنین حالتی اغلب خطوط طراحی نامنظمی هستند و به نظر می رسد به فرم های موجود در طبیعت شبیه می باشند(معماری انداموار یا اندامین معادل فارسی آن می باشد).

ایدئولوژی طراحی رایت

این سبک از معماری معرف ایدئولوژی طراحی رایت بود. برخی از اصول حاکم بر این فلسفه شامل موارد زیر می باشد:

  • اعتقاد به اینکه یک ساختمان باید به راحتی در مکان خود رشد کند.
  • انتخاب یک فرم غالب برای یک ساختمان و یکپارچه سازی آن با کل مجموعه
  • استفاده از رنگ های طبیعی
  • آشکار کردن ماهیت مواد
  • گسترش دادن فضاها
  • تأمین یک محل برای گیاهان طبیعی

رایت همچنین مواد، ساختارها و تکنولوژی های جدید را به کار می برد. به جای اینکه آنها را نقطه مقابل طبیعت ببیند، آنها را به صورت متحد در کنار هم به کار برد.

دانلود پروژه پاورپوینت معماری ارگانیک

این پروژه شامل 2 فایل پاورپوینت 48 اسلایدی و 25 اسلایدی بوده که به بررسی و تشریح این سبک ازمعماری ، تاریخچه شکل گیری، دیدگاه ها و نظرات صاحب نظران و معرفی معماران پیشرو در این سبک … پرداخته و نمونه هایی از پروژه های بنام انجام گرفته در دنیا را معرفی کرده است.
جهت دانلود فایل پاورپوینت از لینک زیر استفاده کنید :


مطالب مفید مرتبط با موضوع بالا :

معماری سازگار با محیط زیست

آشنایی با معماری ارگانیک

معماری ارگانیک چیست؟ تاریخچه و نمونه هایی از این سبک معماری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *